BUX 138629.11 0,73 %
OTP 44570 1,34 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mennyit ér a Romtelecom?

Bukarest elhalasztja az állami telefontársaság privatizációját.

2006. augusztus 8. kedd, 10:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Románia legalább decemberig halasztja az állami, vezetékes távközlési társaság 46 százalékos pakettjének magánkézbe adását, meghosszabbítva ezzel a tanácsadók számára a társaság átvilágítására fordítható időt. Az eredeti tervek szerint a pakettet októberben vagy novemberben értékesítették volna. Nagy Zsolt szakminiszter arról nem tudott nyilatkozni, hogy hány hónapot csúszik az értékesítés, ez attól függ, hogy a tanácsadó Credit Suisse mikor végez a felméréssel. A miniszter reményei szerint az értékesítés során 1,28 milliárd dollár folyik be, szemben a korábban várt 1,06 milliárddal.
A vezetékes piacon korábban monopolhelyzetben lévő Romtelecom többségi tulajdona a görög OTE telekom társaság tulajdonában van, amely 2003-ban 243 millió dollárt csengetett azért, hogy korábbi 35 százalékát 54-re növelje a társaságban. A 2003-as liberalizáció óta Romániában 74 új szolgáltató lépett piacra, de a Romtelecom megtartotta vezető szerepét a piac hozzávetőleg 90 százalékának ellenőrzésével.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet