BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feltámasztotta a Macet az Intel

Majdnem másfélszeresére nőtt év/éves összevetésben az Apple negyedéves nettó nyeresége, köszönhetően az iPod és az Intel-chipes Macintosh gépek sikerének.

2006. július 20. csütörtök, 08:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Igen nagy mértékben, 48 százalékkal ugrott meg az Apple Computer Inc. nettó nyeresége az elmúlt negyedévben, részben az iPod internetes zenelejátszó, részben a cég történetében először Intel-processzorokkal is kapható Macintosh számítógépek vártnál is sikeresebb értékesítésének köszönhetően. A cég bejelentése szerint az elmúlt három hónapban év/éves összehasonlításban 32 százalékkal több, 8,11 millió iPodot adtak el, a Macintoshok forgalma pedig 12 százalékkal, 1,33 millióra nőtt. Elemzők az előbbi termékből 7,5 millió, az utóbbiból 1,3 millió eladására számítottak. Emellett az Apple adatai szerint az Egyesült Államokban a kiskereskedelmi forgalomba kerülő hordozható számítógépek piacán 2006 januárjától júniusig megkétszereződött, 12 százalékra nőtt az almás cég részesedése. A társaság részvényei 8 százalékkal erősödtek a hírre, egy nap alatt visszanyerve május óta elszenvedett 24 százalékos csökkenésük harmadát.
Az iPod sikere megnyugtatta a befektetőket, akik attól tartottak, hogy a zenelejátszó-piac telítődése miatt visszaeshet forgalma. Steve Jobs, az Apple vezérigazgatója nyilatkozatában a Macek előretörésén lelkendezett: „Felvillanyozott bennünket a Mac-üzlet sikere, különösen az, hogy a negyedévben elkelt gépek 75 százaléka Intel-processzoros volt".

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet