BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egész Libanonra kiterjedhet a háború

Egy magyar diák még Dél-Libanonban van.

2006. július 17. hétfő, 09:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hatvan libanoni célpontot támadott hétfőn éjjel az izraeli hadsereg, köztük az ország északi részén lévőket is. Az izraeli tüzérség és légierő 60 célpontot támadott hétfőn éjjel válaszul az ország harmadik legnagyobb városát, Haifát ért, nyolc halálos áldozatot követelő vasárnapi palesztin rakétatámadásra. A célpontok között a bejrúti kikötő, illetve a Libanon keleti részén lévő Baalbek városa mellett az északi országrészben fekvő Tripoli szomszédságában lévő, a szíriai határtól mindössze hat kilométerre fekvő Abdeh kikötőváros is szerepelt. Jelentések szerint a dokkok lángokban állnak, az izraeliek szerint azért kellett csapást mérniük rá, mert az ottani radarállomások segítségével támadott meg a Hezbollah egy izraeli hadihajót.

Egyelőre nem tudja elhagyni Dél-Libanont az ott rekedt magyar egyetemista – mondta el a Klubrádióban a külügyi szóvivő. Polgár Viktor szerint a magyar szervek már felvették a kapcsolatot a diákkal és folyamatosan egyeztetnek a többi európai ország külképviseletével is.

Eddig mintegy félszázan hagyták el Libanont az országban élő 100-150 magyar közül a bejrúti nagykövetség segítségével. 12 magyarral a fedélzetén ma hajnalban landolt két gép Ferihegyen. Ők Damaszkuszon keresztül tudtak eljönni a térségből.

A legutóbbi összecsapásoknak a BBC jelentése szerint 14, a Reuters értesülései szerint 17 halálos áldozata van, az háborús konfliktus kezdete óta több mint 130 libanoni és tucatnyi izraeli halt meg.

A feszültség fokozódása az olaj és az arany árának emelkedése mellett a dollár erősödéséhez vezetett. Szakértők szerint a befektetők a világ leglikvidebb valutáját látják az amerikai fizetőeszközben, részben ezért menekítik bele a pénzüket.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet