BUX 139897.80 0,2 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megcsapolják a Microsoftot

Várakozások szerint több száz millió eurós büntetést szab ki az Európai Bizottság a Microsoftra az európai antitrösztszabályok notórius megsértése miatt.

2006. július 12. szerda, 08:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kettőszáz- és háromszázmillió euró közötti büntetést szabhat ki az Európai Bizottság (EB) a Microsoft Corp.-ra mai ülésén, mivel a cég nem engedelmeskedik az európai antitrösztszabályoknak. Még 2004-ben arra kötelezték a szoftverfejlesztőt, hogy lássa el bőséges információval versenytársait Windows operációs rendszeréről, amelyek felhasználásával azok programjai simábban együttműködhetnek a világ legelterjedtebb alapszoftverével, illetve hogy válassza le a Windowsról a Windows Media Playert, könnyebbé téve a felhasználóknak, hogy saját választásuk szerinti médialejátszó programot illesszenek az operációs rendszerhez. Bár az EB délig nem kommentálja az értesülést, szakértők úgy számolnak, hogy komolyan kell venni a testület tavaly decemberi figyelmeztetését, amelyben közölte: amennyiben a Microsoft nem teljesíti a 2004-es követelményeket, napi kétmillió eurós büntetésre számíthat. Hozzáteszik ehhez, hogy a cech napi 3 millióra emelkedhet, ha a redmondiak július 31-éig sem felelnek meg az antitrösztszabályoknak. A Microsoft kitart amellett, hogy teljesítette, amit elvártak tőle, következő jelentését ezzel kapcsolatban várhatóan július 18-án teszi közzé.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet