BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szebb deficit az USA-ban

Köszönhetően a gyors gazdasági növekedésnek és a tempósan növekvő adóbevételeknek kisebb lehet a vártnál az USA költségvetési deficitje.

2006. július 10. hétfő, 08:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Oly gyorsan növekszik az Egyesült Államok gazdasága, s ebből következően oly kedvezően alakulnak a szövetségi állam bevételei, hogy rövid távon csökkenni fog az ország költségvetési deficitje – jelenti ki a Reuters híre szerint a Rob Portman, Fehér Ház költségvetési igazgatója egy ma megjelenő interjúban. Az adóbevételek legkevesebb két számjegyű növekedést mutatnak majd – tette hozzá. Hosszabb távon akkor lehet kontroll alatt tartani az állami kiadásokat, ha végrehatják a társadalombiztosítás reformját.

Februárban a Fehér Ház 423 milliárd dolláros deficitet jósolt a szeptember 30-án záruló idei költségvetési évre. A Kongresszus független költségvetési bizottsága, a Congressional Budget Office (CBO) szerint a pénzügyi év első három negyedévében 208 milliárd dollár volt a hiány, ami 41 milliárddal kisebb az egy évvel korábbi hasonló periódus adatánál. Májusban a CBO az idei pénzügyi évre 300 milliárdos deficitet jósolt, szemben a 2005-ös 318 milliárddal.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet