BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A napozóknak szánták a rakétékat?

Röppályaszámítások szerint Hawaii közelében kellett volna becsapódnia a szerdán fellőtt nagy hatótávolságú észak-koreai rakétának.

2006. július 7. péntek, 08:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hawaii lehetett a célpontja az Észak-Koreából szerdán fellőtt nagy hatótávolságú – akár Alaszka elérésére is képes – rakétának – jelentette japán és egyesült államokbeli forrásokra hivatkozva a Sankei Shimbun japán újság. A Taepdong–2 típusú rakétának a tengeri és légi radarfelderítési adatok szerint valahol a hawaii vizeken kellett volna földet érnie, ha nem sül be, és nem zuhan a Japán-tengerbe már hosszú vándorútja kezdeti szakaszán, néhány száz kilométerre fellövése helyétől. Szakértők szerint a sztálinista rezsim ezzel a célponttal valószínűleg az USA csendes-óceáni flottájának akart üzenni, amelynek főhadiszállása Hawaii-on van, jelezve, hogy csapást mérhet rá. Egy másik magyarázat szerint már a kilövéskor megtréfálta a technika az észak-koreaiakat, így az Alaszka közelébe szánt rakéta röppályája eleve eltorzult, ezért lett végpontja az üdülőparadicsom. A műholdfelvételek szerint valami már a kilövéskor levált a Teapodong–2-ről, ami valószínűsíti, hogy nem úgy sült el a dolog, ahogy azt a tesztelők tervezték.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet