Az észak-koreai hivatalos hírügynökség közölte, hogy a hadsereg további rakétatesztekre készül a tegnapi hét kilövés után. A bejelentésben az is szerepel, hogy Észak-Korea szuverén országként nem köteles „a normál katonai kiképzés részeként lezajló eseményekről” előre értesíteni egyetlen külföldi hatalmat sem.
A tegnapi akció heves nemzetközi tiltakozást váltott ki, Japán például kitiltotta az észak-koreai hajókat a felségvizeiről, de a magyar külügyminisztérium is elítélte a lépést, mivel az veszélyezteti a térség biztonságát és stabilitását.
Japán el szeretné érni, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa ítélje el Phenjant a rakétakísérletek miatt, és vezessen be kemény szankciókat, ám a testület orosz képviselője, Vitalij Csurkin a Bloomberg híre szerint azt nyilatkozta, hogy a tanács tagjai között nem folytak megbeszélések „büntető intézkedésekről”. Az egyeztetéseket ma folytatják, ám Észak-Korea máris kijelentette, hogy bármilyen nyomásgyakorlásra „fizikai eszközök” felhasználásával reagál.
Az NBC Nightly News jelentése szerint van még a koreaiaknak abból a Taepodong 2 jelű, nagy hatótávolságú rakétából, amely elérheti Alaszkát is, s amelyből egyet tegnap is fellőttek. A titkosszolgálati forrásokra hivatkozó tudósítás szerint a második rakéta a végső összeszerelés állapotában van, tehát egyelőre nincs kilövőálláson. Rövidebb hatótávolságú rakétákat azonban hamarosan felbocsáthatnak – erősítette meg Abe Sinzo, a japán kormány kabinetjének biztonságpolitikai titkára. A dél-koreai Csoszun Ilbo című újság egy helyi kormányhivatalnokra hivatkozva négy rövid vagy közép-hatótávolságú rakéta tesztjét jósolja a következő öt napra.
