BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Google-hitre tér a Microsoft „hittérítője”

Újabb magas beosztású munkatárs igazol el a Microsofttól, és áll át a pillanatnyilag fő ellenségnek számító Google-hoz.

2006. június 29. csütörtök, 09:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem sokkal azután, hogy Martin Taylor, a Microsoft Corp. üzleti szféráért felelős elnökhelyettese, a Windows Live és az MSN szolgáltatások marketingjének irányítója nagy durranással becsapta maga mögött a cég ajtaját, Vic Gundotra, a redmondi nagyvállalat „platform-hittérítésért” felelős vezetője is kilép, ráadásul átigazol a pillanatnyi fő riválishoz, a Google Inc.-hez.
Taylor ugyan nagyobb kutya volt a vállalatnál, mint Gundotra, ám utóbbi feladatának ellátása fontosabb a Microsoft számára, mint bármely termék vagy szolgáltatás marketingje. A „platform-hittérítők” dolga ugyanis az, hogy meggyőzzék a szoftverfejlesztőket: írjanak a Microsoft asztali programjaihoz és online szolgáltatásaihoz kapcsolódó alkalmazásokat, ráadásul a most távozó vezető fő feladata az utóbbi időben az volt, hogy stratégiát dolgozzon ki a Google legújabb webalapú szoftveralkalmazásai elleni harcra – derül ki a money.cnn.com híréből.
Az utóbbi időben a Google-hoz távozott a Microsofttól a cég kínai részlegének korábbi feje, Kai-Fu Lee, Adam Bosworth vezető menedzser és szoftverszakértő, illetve Mark Lucovsty fejlesztő, akinek kilépése annyira felbőszítette Steve Ballmer vezérigazgatót, hogy állítólag keresztülhajított egy széket a szobáján, amikor meghallotta a hírt.
Gundotra csak egy év múlva állhat szolgálatba új munkahelyén, mivel a Microsofttal kötött szerződése megtiltja, hogy kilépése után egy évig a konkurenciánál helyezkedjen el. Így a következő egy évet jótékonysági tevékenységnek szenteli.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet