BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gátlástalan gyógyszermarketing

Fogyasztóvédők szerint rátukmálják termékeiket az emberekre a gyógyszergyártók.

2006. június 26. hétfő, 12:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Évente 60 milliárd dollárt költenek marketingre az európai gyógyszergyártók, miközben termékeik közvetlen reklámozása a legtöbb európai országban tilos. A Consumers International lobbicsoport azzal vádolja a cégeket, hogy gátlástalan módszerekkel támogatják értékesítésüket – idézi a BBC a szervezet jelentését.
A fogyasztóvédők elrettentő listájának első helyén az orvosok „meggyőzése” szerepel, akik ennek nyomán olyan gyógyszereket írnak fel és tukmálnak rá a hozzájuk fordulókra, amilyenekre azoknak nincs szükségük. További módszerek a betegszervezetek „önzetlen” támogatása, a betegségekkel kapcsolatos figyelmeztető kampányok pénzelése, illetve az egészségügyi szakértők manipulálása ajándékokkal, meghívásokkal stb.
A gyógyszervállalatok persze mindent tagadnak, állításuk szerint a törvényeknek megfelelően költik el marketingbüdzséjüket, ám a fogyasztóvédők szerint elkeserítő, mennyire nem lehet tudni hová folyik el a több tíz milliárd dolláros összkiadás. Talán még ennél is megdöbbentőbb, hogy miközben a gyógyszeripar szereti magát a k+f királyaként bemutatni, az „ágazat majdnem kétszer annyit költ marketingre, mint kutatásra és fejlesztésre” – mondta Richard Lloyd, a Consumers International vezetője.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet