Kanada legnagyobb műanyag-alapanyaggyártója, a Nova Chemicals 11 millió dollárt bukott azon, hogy az egyik alkalmazott egy új berendezés beillesztésekor véletlenül megnyomta a vészleállító gombot. A váratlan esemény miatt két hétre leállt az üzem, s bár ügyfeleinek vis maiorra hivatkozva nem szállított, így nem is terheli kártérítési felelősség, a kiesett bevételt nem tudják pótolni. Az ügyben vizsgálatot indítottak, de a vétkest valószínűleg nem büntetik meg. „Nagyon megviselte a dolog az illetőt” – fejezte ki a BBC News tudósítása szerint együttérzését a Nova szóvivője.
