BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a globalizációs adó?

2006. május 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alain Lamassoure, az Európai Parlament francia konzervatív képviselője megadóztatná az uniós tagállamok sms- és e-mail-forgalmát. A helyi sms után fizetendő másfél cent (körülbelül négy forint) az államkasszát, a külföldre küldött sms utáni adó az EU költségvetését gazdagítaná. A képviselő az e-mailekre is kiróná a különadót, 0,00001 centben (0,0026 fillérben) határozná meg. Érvelése szerint a globalizáció gazdasági értékét a nemzetközi távközlés útján terjedő információ jeleníti meg, ésszerű, ha a kormányok innen pótolják éppen a globalizáció miatt kieső jövedelmüket, hiszen egyre nehezebb lesz behajtani a társasági adót vagy a személyi jövedelemadót. A közelmúltban több politikus is fölvetette az uniós különadó szükségességét, keresve azt a gazdasági terméket, amely a legjobban kifejezi az adott uniós tagország gazdasági erejét. Így merült fel például az energiafogyasztás megadóztatása. A Reuters szerint Lamassoure kezdeményezését a költségvetési bizottságban megfontolásra érdemesnek minősítették és vizsgálják megvalósíthatóságát.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet