BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öt éve először csökkent a termelékenység az USA-ban

2006. március 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Öt év növekedés után 2005 utolsó három hónapjában csökkent a termelékenység az Egyesült Államokban. A munkaügyi minisztérium által közzétett szezonálisan korrigált adatok szerint a mezőgazdasági szektoron kívül egy munkaóra alatt megtermelt javak értéke annualizált szinten 0,5 százalékkal esett vissza. Az elemzőket a visszaesés ténye nem, csupán a mértéke lepte meg: a Wall Streeten arra számítottak, hogy a korábban közzétett, 0,6 százalékos csökkenést a minisztérium 0,1 százalékosra korrigálja. A negyedév során az egységnyi munkaerőköltség – annualizált szinten – az inflációtól elmaradó ütemben, 3,3 százalékkal nőtt, az átlagos órabér 2,8 százalékkal emelkedett. A tavalyi év egészében a termelékenység 2,9 százalékkal nőtt, ennél alacsonyabb (2,4 százalékos) növekedésre utoljára 2001-ben volt példa.

Csaba Ferenc
Csaba Ferenc

Ez is érdekelhet