BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veres: februárban megugranak az állami kiadások

Veres János pénzügyminiszter szerint februárban a központi költségvetési szervekhez jóval több állami pénz érkezik, mint januárban

2006. február 9. csütörtök, 11:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyarországon dolgozó külföldi tudósítóknak tartott sajtótájékoztatón a politikus kifejtette: az, hogy a januári 140,4 milliárd forintos hiány a tervezettől több mint 25 milliárd forinttal elmaradt, nem az adóbevételek megugrásának, hanem a tervezettnél kisebb kiadásoknak köszönhető.
Ha az ország tartani akarja az euróbevezetés 2010-es céldátumát, 2008-ra 800 milliárd euróra kell csökkenteni a költségvetési deficitet - emlékeztetett Veres. A kormány deficit-csökkentő mixének alapja a gazdasági növekedés: a pénzügyminiszter szerint ha a gazdaság egészségese bővül, akkor az adók csökkentése nem feltétlenül jelenti az állami bevételek csökkenését.
Az esetleges kamatcsökkentésről szóló kérdésre reagálva Veres kijelentette: a monetáris tanács (amelynek két tagja a múlt héten nem zárta ki a kamatcsökkentés lehetőségét) nagyon bölcsen teszi, ha minden lehetőséget alaposan megvizsgál.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet