Pozsonyban nincsenek Budapesthez fogható nagyszabású, egész városnegyedeket megbénító útfelújítások, csupán a szokásos félpályás, ám a szűkre szabott belváros miatt mindig zavaró útlezárások vannak napirenden. Napjainkban például a történelmi belváros üzleti negyedének számító Széplak (Obchodná) utca villamossíneit újítják fel, ezért a tömegközlekedés átmenetileg szünetel. A pozsonyi közlekedés meghatározó elemének számít a Kikötői híd, amelynek napi áteresztőképessége mintegy 75 ezer jármű. Utoljára augusztus végén végeztek rajta nagykarbantartást – ezt az egész város megsínylette. Viszont szeptember 5-én átadták a szlovák főváros ötödik Duna-hídját, a napi 37–40 ezres járműforgalomra tervezett Apollót, ami lényegesen tehermentesítheti a belváros és a folyam jobb partján elterülő, 140 ezres Ligetfalu közötti forgalmat. Azóta kiderült, hogy az autósok még mindig nem szoktak hozzá a hídhoz, ezért a korábbi négy megterhelése alig csökkent.
A város vezetése végleg elvetette a metró építésének gondolatát, ami 430 ezres lélekszám mellett nem volna kifizetődő. Helyette Ligetfaluról könnyű városi vasút építését tervezik a belvárosba, ám ez leghamarább 2010-re valósulhat meg. További helyi specialitás, hogy az amúgy is szűkös parkolókapacitást tovább csökkentik azzal, hogy rendre beépítik a parkolóterületeket. Ezekben a napokban a belváros szívében búcsúzhattak el az autósok egy 100 gépkocsi befogadására alkalmas parkolótól, mivel a helyére nyolcemeletes irodaházat építenek.
