BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős fejlesztések várhatóak a Tátrában

2005. november 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Alacsony- és a Magas-Tátrában található szlovák síparadicsomok az elmúlt években sokat fejlődtek ugyan, de távolról sem képesek felvenni a versenyt az osztrák, a svájci és az olasz Alpok nyújtotta kínálattal, a jómódú pozsonyiak zöme így a Tátra helyett inkább Ausztria felé veszi az irányt. A szlovákiai szolgáltatások viszonylag gyenge színvonala mellett a tavaly novemberi tátrai szélvihar által okozott pusztítás is hozzájárult a legfontosabb síkörzetek vonzerejének csökkenéséhez. A pozsonyi Pravda felmérése szerint idén a szlovák téli üdülőhelyeken 2004-hez képest nem várható érdemi áremelkedés, annak ellenére, hogy az utóbbi egy évben közel 1 milliárd koronát (6,4 milliárd forint) fordítottak az üdülők korszerűsítésére. Lényeges fejlemény, hogy a magas-tátrai központok tulajdonosai az idén megegyeztek a közös síjegyek kibocsátásában, vagyis a turista a Tátrán belül bárhol felhasználhatja megvásárolt bérletét. Ebben a szezonban egy hatnapos bérlet 2400 koronába kerül. Szlovákiában jelenleg 20 nemzetközi, 47 országos vagy regionális jelentőségű síközpont található, amelyekben összesen 1000 sífelvonó működik, és a 130–160 napos téli idényt a 90, műhó előállítására képes központban még néhány további nappal is képesek meghosszabbítani. A későbbiekben további fejlesztések is várhatók, például a J & T Finance befektetői csoport Tátralomnic és Ótátrafüred valamennyi felvonójának tulajdonosaként rövidesen mintegy 2 milliárd koronát invesztál a szolgáltatások bővítésébe.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet