BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól alakul a cseh költségvetés

2005. október 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csehországban a költségvetés az első kilenc hónapban 25,8 milliárd korona többletet mutatott, így az egész éves hiány 20-30 milliárddal kisebb lesz a tervezett 83,6 milliárd koronánál – mondta Bohuslav Sobotka pénzügyminiszter. A jövő évi büdzsé 74,4 milliárdos azaz 2,4 százalékos gdp-arányos deficittel számol. A pénzügyi tárca, mint a tegnapi parlamenti költségvetési vita során kiderült, az idei GDP-növekedési előrejelzést 4,0 százalékról 4,8 százalékra, a jövő évit 4,0 százalékról 4,4 százalékra emelte. A Parlament egyébként tegnap első olvasatban jóváhagyta a jövő évi költségvetést.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet