BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Távközlési topbüntetés Szlovákiában

2005. szeptember 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák gazdasági versenyhivatal által kiróható legnagyobb pénzbírság nem lépheti túl a büntetésre ítélt társaság előző évi forgalmának 10 százalékát, viszont ez a büntetés ismételten is kiróható. A versenyhivatal idei kedvenc pofozógépe a Slovak Telekom (ST) vezetékes távközlési társaság, amelyet a helyi hívások piaca és vezetékes telefonpiac meg nem nyitása miatt (ez a nyáron már megtörtént) csak 2005-ben 10 millió, 15 millió, 20 millió, sőt 885 millió koronás büntetéssel sújtott. További büntetés már nem várható, mivel nyáron megtörtént a piacnyitás. A fenti büntetés abszolút rekordot jelent a versenyhivatal történetében, a korábbi csúcstartó a szlovák vasúttársaság volt, 37 millió koronás bírsággal. A versenyhivatal az idén már megbüntette egyebek között a földművelési minisztériumot 200 ezer, a sertéstenyésztő vállalatokat pedig árkartell miatt 1,7 millió koronára. A versenyhivatal augusztusban közölte, hogy büntetés vár a privatizáció előtt álló vasúti teherszállító vállalatra, a ZSSK Cargóra. Ez akár az 1 milliárd koronát is elérheti. A céget az osztrák LTE vasúttársaság perelte be, amely Szlovákiában szeretett volna vállalkozni, ám a ZSSK Cargo megakadályozta ezt. A versenyhivatal emellett jelenleg ellenőrzést folytat a Slovnaftnál, de nem sieti el annyira a döntést, mint a pénzügyminisztérium, amely ragaszkodik az 1,35 milliárd koronás büntetés kirovásához.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet