A szlovák pénzügyminisztérium hároméves költségvetési tervet dolgozott ki 2006–2008-ra az euró 2009-re tervezett bevezetése érdekében. A középtávú terv évi 5,7 százalékos gazdasági növekedésből és 2,2 százaléknál alacsonyabb éves inflációból indul ki. A terv szerint jövőre az államháztartási deficit a GDP 2,9 százaléka lesz. Ivan Miklos pénzügyminiszter már közölte: a tárcák egy fillérrel sem kapnak többet bérekre és működési költségekre, mint tavaly.
