BUX 139235.48 -0,19 %
OTP 45000 0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőttek az importárak az USA-ban

Augusztusban a várakozásoknál nagyobb mértékben nőttek az importárak az Egyesült Államokban.

2005. szeptember 9. péntek, 15:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Wall Street-i elemzők által prognosztizált 1,2 százalékos havi ármelkedéssel szemben 1,3 százalékos drágulásról számolt be az illetékes amerikai hivatal, ami ugyancsak meghaladja az egy hónappal korábbi, 1,1 százalékról 0,8 százalékra korrigált áremelkedést.

Éves szinten a drágulás mértéke 7,6 százalékos volt a múlt hónapban, míg júliusban 7,8 százalékot mértek. Az áremelkedést a magas olajáraknak tulajdonító elemzők az adat kapcsán felhívták a figyelmet arra, hogy a Katrina hurrikán hatásait még nem lehet pontosan felmérni, ezért az adatokat várhatóan korrigálni kell majd.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet