BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Benzinár: Szlovákia kompenzál

2005. szeptember 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák munka- és szociálisügyi minisztérium jelezte: a magas benzinárak (és az októbertől 20 százalékkal dráguló lakossági földgáz) miatt a rászorulóknak havi 230 koronával (1473,3 forint) emelné a lakásfenntartási hozzájárulást. Ezzel ennek összege egy főre 1360, ha kétszemélyes a háztartás, akkor 2150 koronára emelkedik. A tárca adatai szerint napjainkban 65 ezer rászoruló részesül ilyen segítségben. A gépjármű használatára szoruló rokkantnyugdíjasok havi benzinpénze 700 koronáról 900 koronára emelkedik – mondta Ludovít Kaník munkaügyi miniszter. A tárca javaslatáról a parlamentnek kell döntenie, ha az eredeti ütemtervet tartják, akkor mindkét intézkedés novembertől lép hatályba.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet