BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vihar pusztít Japánban is

Délnyugat-Japánba megérkezett Nabi - a tájfun japán neve magyarul pillangót jelent. A vihar máris árvizeket és földcsuszamlásokat okozott a távol-keleti szigetországban. A közlekedési vállalatok nehezen birkóznak meg azzal a helyzettel, hogy a hatóságok több mint százezer embert szólítottak fel otthona elhagyására - adta hírül a CNN.

2005. szeptember 6. kedd, 11:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eddig 16 ember halt meg, 23-an eltűntek. Egyelőre maximálisan 126 kilométer per órás szélsebességet mértek. A dél-koreai légitársaságok máris rengeteg helyi és nemzetközi járatot töröltek, a harmadik legnagyobb japán szigeten, Kjusun 24 óra alatt 80 centiméter csapadék esett, az összes odavezető és onnan induló vonatjáratot törölték. Jelenleg 270 ezer háztartás maradt máram nélkül, a Honda, a Toyota, a Nissan és a Mazda gyárai biztonsági okokból máris felfüggesztették a munkát, de közleményeik szerint túlórákkal behozzák később a lemaradást. A Nabi egyébként a korábban Kínán átvonuló Talim hurrikán nyomában jár, utóbbi miatt 1,7 milló lakost kellett kitelepíteni és 1,55 milliárd dollárnyi kárt könyvelhettek el a hatóságok.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet