BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szellemváros lett New Orleans - tízezer halott

New Orleanst teljesen lerombolta hurrikán, a mentést azonban megnehezíti a környék lakóinak ellenállása.

2005. szeptember 6. kedd, 09:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

"Minden kormányszerv a lehető legtöbbet tette, amit csak tudott " - mondta el tegnapi, a katasztrófa sújtotta övezetben tett látogatása után George W. Bush amerikai elnök. Kathleen Blanco, Louisiana kormányzója speciális Marshall-tervet és támogatást kér a terület számára - írja a német Spiegel online változata.

Az amerikai hadsereg a héten további 2800 iraki veteránt vezérelt a térségbe, hogy segítsenek a hurrikán áldozatain. Az USA 16 állama eddig 274 ezer menekültet fogadott be, és bár hivatalosan 152 halottat regisztráltak eddig, egy stadionban ötezer holttest befogadására készültek fel. Lousiana Jefferson Parish negyedében közlekedési káosz alakult ki, miután ezrek indultak vissza házaik szemrevételezésére, így az egyetlen járható főúton 40 kilométeres sor alakult ki.

A Magyar Rádió tudósítása szerint szükségállapotot rendelt el George Bush amerikai elnök Texas államban, amely megtelt a Katrina hurrikán és következményei elől elmenekült emberekkel százezreivel. Sikerült kijavítani a Pontchartrain tó gátján egy nagyobb szakadást, vagyis onnan már nem ömlik több víz New Orleansba, ahol a polgármester becslései szerint valószínűleg 10 ezer ember van a hullámsírban.

A CNN amerikai televízió honlapja arról ír, hogy valószínűleg 3 hónapba telik, mire New Orleans utcáiról teljesen eltűnik a víz. Az amerikai hadsereg rovarinváziótól tartva megkezdte az előkészületeket, hogy a hatalmas vízfelületet irtószerekkel bepermetezze.

A New Orleans-i rendőrség elrendelte a város valamennyi lakójának távozását, mert minden elpusztult a térségben, nincs áram, ivóvíz és élelelem sem. "Nincs munka, nincsenek lakások, hotelek, ahová menni lehetne, egyáltalán semmi sincs itt" - fogalmazott a város helyettes rendőrfőkapitánya.
Sokan azonban nem engedelmeskednek a hatóságoknak. A CNN honlapja beszámolt egy férfiról, aki egy gumiabroncson ülve úszkál a vízen napok óta és megtagadta, hogy beszálljon a mentőcsónakba, amíg meg nem találja a kutyáját.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet