Hiánycikké vált a sztrádamatrica Szlovákiában. A legnagyobb a gond a nyugati országrészben, azon belül is a magyar–szlovák, az osztrák–szlovák és a cseh–szlovák határátkelőknél, beleértve Pozsonyt is van. Az illetékesek szerint az átmeneti hiány legfeljebb e hét végéig tart, ugyanis máris megrendeltek egy nagyobb szériát (matrica speciális papírja importból származik). A raktárkészletekből addig is 5-6 ezret azonnal a piacra dobnak. Az Új Szó pozsonyi napilap szombati száma a matricamizériával kapcsolatban Vladimír Gemelát, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivőjét idézte, aki közölte, hogy két hétig nem lesz olyan akció, amely kizárólag a sztrádamatricák ellenőrzésére irányulna.
