BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozsony belvárosának forgalma

2005. szeptember 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pozsonyban hétfőn adták át a szlovák főváros ötödik Duna-hídját, a napi 37–40 ezer jármű forgalmára tervezett Apollót, amely tehermentesítheti a belváros és a folyam jobb partján elterülő 140 ezres Ligetfalu (Petrzalka) közötti forgalmat. A 835 m hosszú híd ellenére a 430 ezres Pozsony szűk belvárosában továbbra is nagyon nehéz közlekedni, mivel hiányoznak a körgyűrűk és a nagy áteresztőképességű sugárutak, ráadásul az agresszív vezetési stílus az uralkodó. A város szívét két irányban lehet elkerülni: a közlekedés Achilles-sarkának számító Kikötőihíd csatlakozik a város felett vezető sztrádaszelvényhez, amelyen Nagyszombat irányába lehet elhagyni a fővárost. A másik megoldást a Dunán rézsút vezető La Franconi híd jelenti, amely Ligetfaluból Brünn irányába tereli a forgalmat. A folyamatos építkezések által feldúlt, szűk utcákkal szabdalt belvárosban a megengedett menetsebesség 40 km/óra aki ennél gyorsabbra vágyik, annak metró és HÉV híján a viszonylag sűrű hálózatú és relatíve gyors villamosjárat ajánlott. Az óvárosban emellett kiterjedt sétálózónák, összefüggő korzók nehezítik az autósok életét, például a magyar nagykövetség épületét sem lehet megközelíteni autóval. A parkolóhelyek kapacitása szűkös, egy órára szóló parkolójegy ára 10 korona, a parkolóházakban 25 és 50 korona közötti összegbe (nagyjából 160–320 forintba) kerül egy óra. A parkolási rend őrei nagy előszeretettel vontatják el a szabálytalanul parkoló járműveket vagy raknak rájuk kerékbilincset.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet