BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befejeződött a prágai repülőtér bővítése

2005. szeptember 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A prágai Ruzyne nemzetközi repülőtéren pénteken nyitották meg a Sever 2 nevű új terminált. Ezzel az eddigi 17-ről összesen 27-re nőtt a kapuk száma, ami kettővel több mint amennyivel a rivális schwechati repülőtér rendelkezik. Ezzel a légikikötő eléri az évi 10 millió fős utasforgalmat és fontos európai csomóponttá válik – mondta a megnyitáskor Milan Simonovský cseh közlekedésügyi miniszter. Ruzyne a legnagyobb a közép-európai régióban – hangsúlyozta Jirí Paroubek kormányfő. A 136 ezer négyzetméter összterületű új terminált teljes egészében jövő januárban adják át az utasforgalomnak. A beruházás közel 10 milliárd koronába (3,4 millió euró) került, a hitelt az Európai Befektetési Bank (EIB) nyújtotta. A repülőtér már tavaly közel 10 millió utast fogadott, noha névlegesen csak 6,8 millió fő volt a kapacitása. Az előzetes tervek szerint 2007-ben egy új, több mint 3 kilométer hosszú leszállópálya építését kezdik el, 6-7 milliárd korona ráfordítással.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet