Szeptember 4-én avatják fel Pozsony ötödik Duna-hídját, az Apollót, amelyet a közlekedők másnap reggeltől vehetnek igénybe. A 31 hónapon át épült, látványos külsejű építmény napi áteresztőképessége mintegy 40 ezer gépkocsi lesz – közölte tegnap Andrej Durkovský, Pozsony főpolgármestere. Az építés költsége július 31-ig 2,142 milliárd korona (55,2 millió euró) volt áfa nélkül és további 3-4 százalékkal nő a még folyó munkák miatt. Az Apollo jórészt tehermentesíteni fogja a Kikötői hidat (Prístavný Most), amelyen napi 120 ezer jármű halad át, így a fővárosi közlekedés Achilles-sarkának számít. A híd a felvezető utakkal együtt 835 méter hosszú, a Dunán átívelő tényleges szakasza 517 méter. Az Apollo a város tömegközlekedését is megváltoztatja – új buszjáratokat iktatnak be –, és szorosabbá válik a kapcsolat a jobb parton lévő, 140 ezer lakosú Ligetfalu (Petrzalka) és a centrum között.
