BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázáremelés Szlovákiában és Csehországban

2005. augusztus 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában október 1-jétől átlagosan 20,31 százalékkal emelkedik a lakossági vezetékes földgáz ára – jelentette be tegnap az illetékes hivatal (ÚRSO). A szlovák gázművek (Slovensky Plynárensky Priemysel, SPP) a magas olajárakra hivatkozva eredetileg 22 százalékos áremelést kért. Januárban egyébként egyszer már 12 százalékkal drágították a lakossági földgázt. Szakértők szerint a mostani emelés közel 1 százalékponttal növelheti az éves inflációt. Csehországban ugyancsak októbertől 17,4 százalékkal drágul a lakossági földgáz – közölte kedden a Cesky Energeticky Regulacny Úrad energiahivatal. Ez a CTK hírügynökség szerint egy átlagos háztartás számára, ahol gázzal főznek és fűtenek, idén 2832 koronás többletkiadást jelent. Csehországban 2005-ben már harmadszor emelik a gáz árát, januárban egy-, júniusban pedig ötszázalékos volt a növekedés.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet