BUX 138674.07 -0,59 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb olajárcsúcs előtt?

Az olajár hordónként 66 dollár fölré kúszott szerdán, miután az amerikai kő- és gázolaj készletek csökkenésére számít a piac, a befektetők pedig attól tartanak, hogy egy újabb trópusi vihar megbéníthatja a kitermelést a Mexikói-öbölben - adta hírül a Reuters.

2005. augusztus 24. szerda, 09:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai nyersolaj ára 46 centes emelkedéssel 66,17 dollárra kúszott fel hordónként, míg a londoni Brent olaj hordójáért 40 centes erősödést követően 65,05 dollárt is megadtak. A befektetők aggodalmait megerősíteni látszik, hogy a meteorológusok szerint a Katrina hurrikán könnyen kelet, tehát a Mexikói Öböl felé veheti az irányt, ez pedig akár 20-25 százalékkal is visszavetheti az üzemek teljesítményét. Szakértők szerint az ecuadori kitermelés 80 százalékos vissazesése, a nigériai sztrájkveszélyes helyezet és a világ negyedik legnagyobb kitermelőjének számító Irán nukleáris programja körüli aggodalmak miatt könnyen a 67 dolláros csúcs fölé szökhet az olajár.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet