Az év első hat hónapjában 11,992 millió külföldi kereste fel Szlovákiát, 9,8 százalékkal több, mint egy évvel korábban – derül ki a pozsonyi gazdasági minisztérium múlt héten közzétett adataiból. A légi közlekedés terén 49,7 százalékos volt a növekedés, a magyar–szlovák határátkelők utasforgalma 30,4 százalékkal bővült, Ausztria felől 13,4 százalékkal, Csehország felől pedig 9,3 százalékkal jöttek többen, mint 2004 első felében. Az idegenforgalomból származó devizabevételek 17,024 milliárd szlovák koronát (441 millió euró) tettek ki, 42,1 százalékkal többet, mint 2004 első felében.
Szlovákia egyébként 650 millió koronának megfelelő összeget kapott az Európai Uniótól országimázskampányra, amelyből külföldön népszerűsítik a szlovák turisztikai központokat. Alexandra Ockayová, a szlovák idegenforgalmi hivatal (SACR) munkatársa közölte: a magyar turistákat a legjelentősebb célcsoportnak tartják, ennek ellenére Magyarországon csak a téli időszakban indítják be nagyobb reklámkampányukat. Egyébként a szlovák reklámstratégiáért felelős ügynökség máris baklövést követett el, mivel honlapján az idén rossz szezont záró Tátra bércei helyett Csehország legmagasabb csúcsával, a Snezkával csalogatja az országba látogatókat.
