BUX 138840.39 -0,47 %
OTP 44820 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Később landol a Discovery

Újabb, mintegy másfél órás halasztásról döntött kedden az amerikai űrhivatal (NASA) a Discovery amerikai űrrepülőgép leszállásának ügyében a floridai Cape Canaveral űrrepülőterének térségében uralkodó rossz időjárás miatt.

2005. augusztus 9. kedd, 08:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Korábban arról érkezett hír, hogy a Discovery amerikai űrsikló legénysége kedden a hajnali órákban ismét megkezdte a felkészülést arra, hogy az előző nap a kedvezőtlen időjárás miatt 24 órával elhalasztott landolás után leszálljon a Földre - adta hírül az mti.hu.

Az amerikai űrügynökség eltökélt szándéka, hogy a keddi napon minden lehetséges intézkedést megtesz annak érdekében, hogy a hét űrhajós 14 napos kozmikus utazását befejezve hazatérjen. Az első alkalom közép-európai idő szerint 11 óra 7 perckor adódik, ekkor a floridai Cape Canvaeral-i Kennedy űrközpontban készülnek fel az űrrepülőgép fogadására. Ha megint előáll valamilyen zavaró tényező, akkor az űreszköz még egy fordulatot tesz a Föld körül, és 12 óra 43 perckor ugyanitt kísérel meg leszállni.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet