A pozsonyi utak állapotát jól jelzi, hogy a polgármesteri hivatal idén augusztus 3-ig a hivatal szóvivőjének közlése szerint 3431 kátyút javíttatott ki, az év végéig ez a szám eléri a 6000-t. A közlekedés a számos burkolatjavítás, az intenzív építkezések és a belváros szűk áteresztőképessége miatt meglehetősen akadozó, főleg ha valamelyik Duna-hidat is érinteni kell. A legkényesebb pont a kikötői híd (Prístavný Most), amelyen naponta 150-170 ezer jármű halad keresztül. Ha itt van baleset vagy útlezárás, akkor gyakorlatilag megbénul a tágabban értelmezett belváros forgalma – most biztosan ez vár a szlovák fővárosra augusztus 12-től augusztus 26-ig, a híd generáljavítása idején. A félpályás útlezárással szakaszosan végrehajtott beruházás 20 millió koronába kerül. A javítás a D1-es autópálya egy szakaszát is érinti, sőt fékezni fogja a szlovák–osztrák határátkelő felé tartó járművek közlekedését is. A helyzetet súlyosbítja, hogy már át kellett volna adni a Dunán átívelő új Apolló hidat, de azt csak szeptember 4-én avatják fel.
