A Pozsonyt Béccsel összekötő autópálya 2007-re elkészülhet, amelynek utolsó szakaszát, a Kittsee és Parndorf közöttit az osztrákok javában építik, a szlovák fél pedig már elkészült a saját részével. A már meglévő vasúti kapcsolatot 2012-re egy újabb vonallal kellene erősíteni, emellett a pozsonyi és a schwechati repteret is gyorsvasúttal tervezik összekapcsolni – mondták el Pozsonyban a TwinCity, Bécset és Pozsonyt ikervárosként kezelő, az érintett térség vállalatai és bankjai által életre hívott szervezet képviselőinek konferenciáján. Emellett Európa két egymáshoz legközelebb eső fővárosa között fel szeretnék újítani az Osztrák–Magyar Monarchiában üzemelt vasúti szárnyvonalat. Norbert Zimmermann, Alsó-Ausztria iparszövetségének elnöke elmondta, hogy a felmérések szerint az osztrákoknak 95, a szlovákoknak pedig 96 százaléka támogatja a két főváros közötti együttműködést, a közlekedés terén megnyilvánuló kooperáció támogatottsága pedig még ennél is nagyobb. Zimmermann hozzátette: a felvázolt infrastrukturális beruházásokat állami és magánforrásokból (PPP) lehetne finanszírozni, ennek osztrák részről állítólag nincs akadálya.
A későbbiek során Tiszacsernyőtől egészen Pozsonyig húzhatnák a széles nyomtávú vasutat, amelyen így átszállás-, illetve -rakodás nélkül lehetne eljutni akár a transzszibériai vasútvonalra is – közölte Peter Kollárik, a Siemens szlovákiai vezérigazgatója. A TwinCity koncepciója egyébként nem korlátozódik gazdasági és közlekedési ügyekre, a résztvevők szerint az oktatásügyi és tévésugárzási kérdéseket is felöleli. Az egy éve létező TwinCity projekt bizottságában olyan társaságok foglalnak helyet, mint a bécs–schwechati repülőtér, a Siemens, a BAWAG, az Istrobanka és a HVB pénzintézet, a Peugeot-Citroën Automobiles Slovakia, a Volkswagen Slovakia, a Slovnaftnak pedig megfigyelői státusa van..
