BUX 139326.39 1,24 %
OTP 44810 1,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent Japánban a munkanélküliség

2005. július 31. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hét éve nem tapasztalt alacsony szintre, az előző havi 4,4-ről 4,2 százalékra mérséklődött júniusban a munkanélküliségi ráta Japánban. Az adat kellemes meglepetést okozott, az elemzők ugyanis stagnálásra számítottak. A váratlan javulás azzal magyarázható, hogy a feldolgozóipari vállalatok az ázsiai és az egyesült államokbeli értékesítés erősödésével számolnak, s ezért új munkahelyeket teremtenek. A foglalkoztatás növekedése jót tesz a lakossági keresletnek is, amely már az év eddigi részében is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy Japán kijutott a tavalyi recesszióból. Elemzők szerint a bruttó hazai termék a második negyedévben 0,9 százalékkal bővült éves összevetésben.
Rapszodikusan alakul az ipari termelés – a kibocsátás júniusban 1,5 százalékkal nőtt májushoz képest, amikor viszont 2,8 százalékkal csökkent. A teljes második negyedévi adat 0,4 százalékos gyengülésről tanúskodik, miután az elsőben még 1,7 százalékkal nőtt a termelés. Az egyik legjobban teljesítő ágazat az autóipar, amelynek kibocsátása sorozatban hatodik hónapja nőtt júniusban.

Papp Zoltán
Papp Zoltán

Ez is érdekelhet