BUX 138840.39 -0,47 %
OTP 44820 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újból erőre kapott az IBM

2005. július 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb számítástechnikai szolgáltató cége, az International Business Machines Corp. (IBM) aggasztó évkezdet után a második negyedévben – 4 százalékkal csökkenő árbevétel mellett – 6,6 százalékkal, 1,83 milliárd dollárra növelte nettó nyereségét. Míg az első negyedévben a profit messze elmaradt a várakozásoktól, a másodikban mindhárom fő részlegénél meghaladta azokat. Különösen jól teljesített a szolgáltatási részleg, amely a cég teljes árbevételének mintegy felét adja, s most a tavalyinál 6 százalékkal nagyobb, 12 milliárd dolláros forgalmat ért el. Az IBM ennek ellenére közölte, hogy a korábban tervezett 13 ezer helyett 14 500-zal csökkenti a munkahelyek számát – jórészt Nyugat-Európában. A Reuters ugyanakkor emlékeztet arra, hogy ez alig több mint 4 százaléka a cég által tavaly világszerte alkalmazott 329 ezer főnek. A leépítés mellett átszervezést is végrehajtanak a szolgáltatási üzletágban, amelynek élére tegnap egy háromfős igazgatói testületet neveztek ki. Az eddigi leépítések adózás előtt 1,7 milliárd dolláros költséggel jártak, ezt azonban kiegyenlítette az az 1,1 milliárd dollár, amit a személyiszámítógép-részlegért a kínai Lenovo-csoporttól kapott, másrészt a Microsofttól peren kívüli egyezség keretében befolyt 775 millió dollár. A bejelentés nyomán a társaság részvényeinek árfolyama 4,4 százalékkal emelkedett.

Barabás János T.
Barabás János T.
Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet