A cseh kormány döntése értelmében a harmadik legnagyobb cseh acélgyártó, a Vítkovice Steel részvényeinek 99 százaléka 7,05 milliárd cseh koronáért (233,3 millió euró) az orosz Evraz csoport kezébe kerül, pedig az indiai Mittal Steel-csoport és a cseh-szlovák Penta befektetői csoport ennél mintegy 2 milliárd koronával többet kínált. Az orosz fél azonban az elkövetkező 10 évben 800 millió koronát ígért a régió fejlesztésére, további 2,5 milliárdot az acélmű korszerűsítésére és azt, hogy nem építi le az alkalmazottak számát. Vladimír Bail, a Vítkovice Steel vezérigazgatója üdvözölte a döntést, mivel így végre magánosították az utolsó cseh kohászati üzemet is. Ez csak részben igaz, ugyanis az acélművet korábban már magánosították, ám az állam 3 milliárd koronáért kénytelen volt visszavásárolni. A Vítkovice Steel 1600 főt alkalmaz, tavalyi nyeresége 1,6 milliárd cseh korona volt.
