BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orosz kézben a Vítkovice Steel

2005. július 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh kormány döntése értelmében a harmadik legnagyobb cseh acélgyártó, a Vítkovice Steel részvényeinek 99 százaléka 7,05 milliárd cseh koronáért (233,3 millió euró) az orosz Evraz csoport kezébe kerül, pedig az indiai Mittal Steel-csoport és a cseh-szlovák Penta befektetői csoport ennél mintegy 2 milliárd koronával többet kínált. Az orosz fél azonban az elkövetkező 10 évben 800 millió koronát ígért a régió fejlesztésére, további 2,5 milliárdot az acélmű korszerűsítésére és azt, hogy nem építi le az alkalmazottak számát. Vladimír Bail, a Vítkovice Steel vezérigazgatója üdvözölte a döntést, mivel így végre magánosították az utolsó cseh kohászati üzemet is. Ez csak részben igaz, ugyanis az acélművet korábban már magánosították, ám az állam 3 milliárd koronáért kénytelen volt visszavásárolni. A Vítkovice Steel 1600 főt alkalmaz, tavalyi nyeresége 1,6 milliárd cseh korona volt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet