Az EU országaiban tavaly átlagosan 4,1 százalékkal növekedett a gazdagok száma - adta hírül az eurohirek.hu. A Merril Lynch amerikai befektetési bank és a Cap Gemini tanácsadó cég közös kutatása során azt tekintették gazdagnak, aki leglább egymillió dolláros (mintegy 820 ezer eurós) vagyonnal rendelkezik, nem számolva annak az ingatlannak az értékét, amelyben él. A a milliomosok száma legjobban - 8,9 százalékkal - Nagy-Britanniában nőttl, a második helyezett Spanyolország lett 8,7 százalékos milliomosszám-bővüléssel, a harmadik pedig Belgium 6,6 százalékos növekedéssel. A kutatási eredmény nyilvánosságra hozatala kedvezőtlenül érintheti az angolokat. A közvélemény ugyanis Európa-szerte összefüggést keres a brit milliomosok gyorsan növekvő száma, valamint az EU-büdzsé tető alá hozását akadályozó uniós visszatérítés között. Az ABC napilap szerint a spanyol milliomosok száma az alacsony kamatok miatt nőtt az átlagosnál jobban. Ugyancsak a kamatpolitikának tudják be azt is, hogy az ország gazdasága az európai növekedésnél jobbat produkált. Belgiumban 61 700 embernek van legalább egymillió dolláros vagyona. A L’Echo napilap szerint a belga milliomosok számát az egyebek mellett az ország kedvező adópolitikája is gyarapítja.
