BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több a milliomos Európában

Az EU országaiban egyre nő a milliomosok száma, tavaly a növekedés tekintetében Nagy-Britannia, Spanyolország és Belgium alkották az élbolyt.

2005. június 14. kedd, 10:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az EU országaiban tavaly átlagosan 4,1 százalékkal növekedett a gazdagok száma - adta hírül az eurohirek.hu. A Merril Lynch amerikai befektetési bank és a Cap Gemini tanácsadó cég közös kutatása során azt tekintették gazdagnak, aki leglább egymillió dolláros (mintegy 820 ezer eurós) vagyonnal rendelkezik, nem számolva annak az ingatlannak az értékét, amelyben él. A a milliomosok száma legjobban - 8,9 százalékkal - Nagy-Britanniában nőttl, a második helyezett Spanyolország lett 8,7 százalékos milliomosszám-bővüléssel, a harmadik pedig Belgium 6,6 százalékos növekedéssel. A kutatási eredmény nyilvánosságra hozatala kedvezőtlenül érintheti az angolokat. A közvélemény ugyanis Európa-szerte összefüggést keres a brit milliomosok gyorsan növekvő száma, valamint az EU-büdzsé tető alá hozását akadályozó uniós visszatérítés között. Az ABC napilap szerint a spanyol milliomosok száma az alacsony kamatok miatt nőtt az átlagosnál jobban. Ugyancsak a kamatpolitikának tudják be azt is, hogy az ország gazdasága az európai növekedésnél jobbat produkált. Belgiumban 61 700 embernek van legalább egymillió dolláros vagyona. A L’Echo napilap szerint a belga milliomosok számát az egyebek mellett az ország kedvező adópolitikája is gyarapítja.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet