BUX 138166.22 -0,95 %
OTP 44350 -1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Reprivatizációt tervez az ukrán kormány

2005. május 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ukrán kormány huszonkilenc nevet tartalmazó listát készített azon volt állami vállalatokról, amelyek esetében az elmúlt években végrehajtott privatizációs ügyletek felülvizsgálatát kéri az ügyészségtől – jelentette be Viktor Juscsenko államfő hivatali idejének első száz napját értékelő sajtótájékoztatón. Közölte, hogy ha a magánosítások törvénybe ütközőnek bizonyulnak, úgy a kormány új versenytárgyalásokat fog kiírni az adott társaságokra, s azokon valószínűleg a jelenlegi tulajdonosok is indulhatnak majd.
Korábban Julia Timosenko miniszterelnök még úgy nyilatkozott, hogy több ezer Leonyid Kucsma volt államfő tízéves regnálása alatt lezajlott privatizációs ügyletet kívánnak felülvizsgálni (NAPI Gazdaság, 2005. február 17., 2. oldal), ami meglehetős aggodalmat keltett a külföldi befektetők körében is. Juscsenko ezzel szemben leszögezte, hogy a huszonkilences lista végleges, nem bővül tovább. Hangsúlyozta továbbá, hogy az új ukrán vezetés nem híve a visszaállamosításnak. Bár a lista egyelőre nem nyilvános, bizonyosan szerepel rajta a Krivorizssztal acélmű, amelyet tavaly a magasabb ajánlatok ellenében 800 millió dollárért adtak el egy Kucsma vejét is magában foglaló befektetői csoportnak.

Papp Zoltán
Papp Zoltán

Ez is érdekelhet