BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnál jobban drágult a munkaerő az eurózónában

2005. április 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi negyedik negyedévben éves összehasonlításban 2,4 százalékkal emelkedett az egy munkaórára számolt átlagos munkaerőköltség az euróövezetben – áll az Eurostat jelentésében. Az adat meglepetést okozott, a statisztikusok első becslésében ugyanis még csak 2,2 százalék szerepelt, és az elemzők is ekkora növekedésre számítottak. A hivatal ráadásul 0,1–0,1 százalékponttal felfelé korrigálta a megelőző két negyedév adatát is, eszerint a tavalyi második negyedévben 2,2, a harmadikban 1,9 százalékkal emelkedett a munkaerőköltség. A negyedik negyedév kiugróan magas, 4,4 százalékos növekedést hozott Spanyolországban – ez a foglalkoztatás erősödésének tudható be –, ugyanakkor Németországban csak 1,7, Olaszországban pedig mindössze 1,4 százalékkal drágult a munkaerő. Elemzők szerint az Európai Központi Bank számára a 2,4 százalékos negyedik negyedévi mutató nem ad okot aggodalomra, mivel történeti mércével mérve alacsonynak számít: 2002 utolsó negyedévében például 3,4, egy évvel korábban 3,6 százalékkal emelkedett a munkaerőköltség.

Papp Zoltán
Papp Zoltán

Ez is érdekelhet