BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

WTO-panasz az USA és Kanada ellen

2004. november 8. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bizottság panasszal fordult a WTO-hoz, kifogásolva, hogy az USA és Kanada kereskedelmi szankciókkal bünteti az EU-t a hormonkezelt szarvasmarhahús importjának korlátozása miatt. Brüsszel törvénytelennek tartja az Egyesült Államok és Kanada által kiszabott összesen mintegy évi 100 millió eurót elérő kereskedelmi büntetőintézkedéseket. A WTO 1998-ban tudományosan megalapozatlannak ítélte az import korlátozását, de Brüsszel szerint az EU 2003-ban meghozta a szükséges korrekciókat, és csak bizonyos növekedési hormonokat tiltott be, azaz elébe ment a WTO feltételeinek. A két észak-amerikai ország azonban azóta sem vizsgálta felül szankcióit, és Brüsszel most azt követeli, hogy függesszék fel ezeket és kezdeményezzenek eljárást igazuk bizonyítására vagy végleg szüntessék be az egyes uniós élelmiszertermékek exportjára kiszabott büntetővámot. A WTO keretében folyó konzultációknak 60 napon belül eredményt kell elérni, ezután az illetékes bizottság megkezdi a panasz érdemi vizsgálatát. A kötelező hatályú ítélet néhány hónapon belül megszülethet.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet