BUX 139885.15 0,74 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a közvetlen EU-adó?

2004. február 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EU brüsszeli bizottsága az EU közös költségvetésének forrásául egy új, közvetlen, úgynevezett „Európa-adó” bevezetését javasolja, amellyel reményeik szerint áttekinthetőbbé válna a finanszírozás jelenlegi bonyolult rendszere. Az EU költségvetése ma három forrásból tevődik össze: a tagállamok befizetik teljes vámbevételüket, az áfa alapjának és a GDP-nek ugyancsak meghatározott százalékát. A bizottság három, egymással nem kombinálandó megoldást tanulmányoz. Az egyik az áfaarányos befizetés, a második opció egy új energiaadó volna és a harmadik elképzelés a társasági adó egy meghatározott részét jelentené. Az indítványról a testület várhatóan február 10-én dönt, amikor javaslatot tesz a 2007-2013 közötti költségvetés irányelveire. A közvetlen adó kivetését a brit kormány ellenzi, mert véget vetne annak a visszatérítési rendszernek, amelyet Margaret Thatcher 1984-ben biztosított nettó befizető országának, arra hivatkozva, hogy Nagy-Britannia minimális agrártámogatásban részesül.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet