BUX 139414.44 1,3 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Greenspan nincs túlfizetve

2003. november 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ hét legfejlettebb ipari országának (G-7) jegybankelnökei, illetve kormányzói nem tartoznak a legjobban fizetett állami hivatalnokok közé. Alan Greenspan, a Fed elnöke például ennek csak töredékét kapja, de ő egyébként is a legrosszabbul fizetett jegybankár a G-7 államok között. A MNB elnökének javadalmazása nem publikus, noha az MNB formailag részvénytársaságként működik. A monetáris tanács tagjai havi 1,5 millió forint javadalmazásban részesülnek.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet