A belga szenátus ugyanis kifejezetten a Forma-1-es futamra való tekintettel enyhített a dohánytermékek reklámozásának tilalmán. A tiltást tavaly vezették be, elébe menve egy EU-direktívának, és következményeként ellehetetlenült a gazdaságilag a cigarettareklámoktól függő Belga Nagydíj.
Az európai versenyek felett ugyanakkor továbbra is borús az ég, hiszen az EU egyik 1998-as döntése nyomán a nemzetközi sportesemények szervezői 2005 nyaráig kaptak haladékot a dohányipari szponzoráció leépítésére. Ausztria és Belgium buzgóságból már tavaly bevezette a tiltást, így tőlük megvonta a versenyrendezés jogát a Formula-1 mindenható ura.
