BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forma-1: győzött a dohánylobbi az egészségvédők felett

Bernie Eccleston és a dohánylobbi győzött, így egy év szünet után újra lesz Belga Nagydíj - írta az euro.hu.

2003. augusztus 6. szerda, 09:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A belga szenátus ugyanis kifejezetten a Forma-1-es futamra való tekintettel enyhített a dohánytermékek reklámozásának tilalmán. A tiltást tavaly vezették be, elébe menve egy EU-direktívának, és következményeként ellehetetlenült a gazdaságilag a cigarettareklámoktól függő Belga Nagydíj.

Az európai versenyek felett ugyanakkor továbbra is borús az ég, hiszen az EU egyik 1998-as döntése nyomán a nemzetközi sportesemények szervezői 2005 nyaráig kaptak haladékot a dohányipari szponzoráció leépítésére. Ausztria és Belgium buzgóságból már tavaly bevezette a tiltást, így tőlük megvonta a versenyrendezés jogát a Formula-1 mindenható ura.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet