BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feltámad a Sony Ericcson

Az év második felében csökkenő veszteségekről és növekvő eladásokról számolt be a svéd-japán mobiltelefon-gyártó, a Sony Ericcson - írja Reuters.

2003. július 15. kedd, 11:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság vezetőinek véleménye szerint a cég az év második félévében jól jövedelmező vállalkozás lehet, ám az év egészét nézve a veszteségek és az átszervezések költségei miatt a jó jövedelmezőségre mégy egy kicsit várni kell. A második negyedévben egyébként 45 millió euró veszteséget könyveltek el, szemben a tavalyi év hasonló időszakában "elért" 98 milliós mínusszal. A Sony Ericcson a második negyedévben 1,125 milliárd eurós forgalmat bonyolított, 950 millióval többet, mint tavaly. Az Ericsson részvényei a reggeli kereskedéskor 1,1 százalékkal értek kevesebbet, 9,1 svéd koronáért cseréltek gazdát a papírok.
A világ legnagyobb mobiltelefonos cége, a finn Nokia csütörtökön hozza nyilvánosságra a második negyedéves adatokat.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet