BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lengyelek 2009-re várják az eurót

Óva intett az euró korai bevezetésétől Jerzy Hauser, lengyel gazdasági miniszter.

2003. június 30. hétfő, 11:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lengyelország valamikor 2008-2009 környékén csatlakozhat az eurózónához, a közös pénz mihamarabbi bevezetésének erőltetésével nem szabad veszélyeztetni a gazdasági stabilitást - nyilatkozta Jerzy Hauer lengyel gazdasági miniszter. A fiskális lazítás híveként számontartott Hauser szerint a szigorú maastrichti kritérumoknak való megfelelés ugyanis megállíthatja a lengyel gazdaság fellendülését, ami pedig sükséges lenne a magas munkanélküliség tervezett letöréséhez.
A pénzügyminiszter felhívta a figyelmet arra, hogy az EU-csatlakozás költsége 2004-2005-ben minden bizonnyal rontani fogja az államháztartás egyenlegét, ám ez a kiadásnövekedés nem a fogyasztás emelkedése által indukált, így annak elkerülése nem szükséges.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet