Lengyelország valamikor 2008-2009 környékén csatlakozhat az eurózónához, a közös pénz mihamarabbi bevezetésének erőltetésével nem szabad veszélyeztetni a gazdasági stabilitást - nyilatkozta Jerzy Hauer lengyel gazdasági miniszter. A fiskális lazítás híveként számontartott Hauser szerint a szigorú maastrichti kritérumoknak való megfelelés ugyanis megállíthatja a lengyel gazdaság fellendülését, ami pedig sükséges lenne a magas munkanélküliség tervezett letöréséhez.
A pénzügyminiszter felhívta a figyelmet arra, hogy az EU-csatlakozás költsége 2004-2005-ben minden bizonnyal rontani fogja az államháztartás egyenlegét, ám ez a kiadásnövekedés nem a fogyasztás emelkedése által indukált, így annak elkerülése nem szükséges.
