BUX 140514.70 0,64 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A G8-nak jó az erős euró

A nyolc legerősebb gazdasággal bíró ország jövő heti, franciaországi csúcsára készülődve a német illetékesek úgy vélik, nincs semmi probléma a mostani árfolyamokkal és nincs deflációs veszély sem.

2003. május 26. hétfő, 14:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Reuters tudósítása szerint a német szakértők véleménye az: az ország kilátásai a mostani euró/dollár-árfolyam mellett is rendkívül bíztatóak. A mostani erős euró nem okoz semmiféle strukturális problémát, a közös európai valuta menetelése nem spekulációs okokból történt. Mint mondták, további derűlátásra ad okot, hogy csökkentek az olajárak és az irányadó kamatlábak világszerte elég alacsonyak a fellendüléshez.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet