BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büntetés a cintányérexportért

Nyilvánosságra hozta az USA kormánya által hozott szankciókat megszegő cégek listáját a szankciók betartatásáért felelős Ofac -bizottság - írja a BBC News.

2003. május 5. hétfő, 11:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Ofac legutóbb a Deutsche Bankra szabott ki egy 10 ezer dolláros bírságot mivel hajlandó volt átutalásokat teljesíteni Szudánba, amely többek között Burmával, Kubával Líbiával és Észak-Koreával együtt rajta van az USA feketelistáján. Szintén bírságot kapott Avedis Zildjian, a világ legnagyobb cintányérgyártója amiért 1999-ben exportált, az akkor indexen lévő Koszovóba. Az elmúlt időszakban olyan nagy amerikai cégeket is megbüntettek a "tiltott" kereskedés miatt, mint a New York Yankees, a Citigroup, a ChevronTexaco és a WalMart, melyek bírságainak összege elérte a 250 ezer dollárt.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet