Szlovákia a következő két évben 34 milliárd korona (1 dollár=38,01 korona) meghaladó privatizációs bevétellel számol: idén mintegy 18 milliárd, jövőre 16,3 milliárdra rúghat az állami vagyon eladásából befolyó összeg – jelentette ki Mikulás Dzurinda szlovák miniszterelnök. A privatizációs bevételek nagy részét a kormány a hitelgaranciák fedezetéül szeretné felhasználni: ebben az évben mintegy 12 milliárd koronát, jövőre pedig a privatizációs bevétel felét szánják erre a célra. 1999 és 2002 között összesen 242 milliárd korona folyt be a privatizációból, ebből, mint a kormányfő közölte, az államadósság törlesztésére 59 milliárd koronát fordítottak, a 2004-ben rajtoló nyugdíjreformra 62 milliárdot különítettek el, a fejlesztési programok finanszírozása 11 milliárd jutott, az állami garanciával felvett hitelek törlesztésére pedig több mint 21 milliárd ment el.
