BUX 139221.53 0,26 %
OTP 45490 0,42 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bagdad kiéheztetésén is gondolkodnak

A koalíciós hadvezetés startégiája szerint nem foglalnák el teljes mértékben Bagdadot, erőiket csak bizonyos kulcsfontosságú létesítmények megszerzésére koncentrálnák – értesült a CNN.

2003. április 4. péntek, 09:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A terv szerint áthatolhatatlan gyűrüt vonnának az iraki főváros köré, mellyel Szaddam Huszein rezsimje - az amerikai főparancsnok szavaival - irrelevánssá válhat. A város izolációjával és a hírközlési berendezések megsemmisítésével a szövetségesek el tudják érni, hogy a bagdadi központból az irakiak ne tudjanak kommunikálni saját csapataikkal, illetve hogy az iraki népnek semmilyen információja ne legyen Huszein elnök hogylétéről. Ezzel egyidejűleg az elfoglalt területeken egyfajta átmeneti közigazgatást kívánnak biztosítani az amerikaiak. Donald Rumsfeld védelmi miniszter ugyanakkor kijelentette, hogy bár gondolkoznak rajta, a terv végrehajtásáról még nem született meg a döntés.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet