BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Derűlátó a szlovák jegybankelnök

2003. március 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A GDP idén 4-4,5 százalékkal bővül, azaz Szlovákia továbbra is a leggyorsabban növekvő gazdaság marad Közép-Európában - mondta tegnap Marian Jusko, a pozsonyi jegybank elnöke. A jegybank ezzel javította prognózisát, hiszen korábban csak 3,7-4,1 százalékos emelkedéssel számolt erre az évre. Ha a prognózis igaznak bizonyul, az azt jelenti, hogy a tavalyi 4,4 százalékos GDP-növekedés után idén sem törik meg a lendület. Jusko szerint a növekedés idén elsősorban az exportra és az izmosodó beruházásokra támaszkodik, s nem lesz rá negatív kihatással a belső fogyasztás visszaesése sem, amit az év eleji áremeléshullám váltott ki. A gáz-, villany-, víz-, fűtés- és csatornadíj hatósági árának januári emelése miatt az infláció idén 8-10 százalék között alakul, ám ez a jegybankelnök szerint csupán rövid távon gyakorol fékező hatást a gazdaságra.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet