BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Incidens amerikai és észak-koreai repülők között

Négy észak-koreai vadászrepülő március 2-án, vasárnap közrefogott és közel fél órán át kísért egy amerikai felderítőgépet. Az egyik koreai MiG célpontazonosító radarjával is befogta az RC-135S típusú gépet.

2003. március 4. kedd, 08:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pentagon szóvivője szerint a két MiG-29-es és a két MiG-23-as vadászgép nemzetközi légtérben, az észak-koreai partoktól 241 kilométerre, a Japán-tenger felett fogta közre az amerikai légierő felderítő gépét - jelentette az MTI.

Ugyanabban a magasságban kísérték, mintegy 100 méteres távolságban "rátapadtak", de időnként 15 méterre is megközelítették. Az egyik észak-koreai gép a célpont azonosító radarjával befogta az amerikai gépet, ami levegő-levegő rakétával való támadási szándéknak vagy azzal való fenyegetésnek a jeleként értelmezhető. Az RC-135S végül sértetlenül visszatért a Japánban levő Kadena légi bázisra.

Washingtoni közlés szerint az Egyesült Államok hivatalosan tiltakozni fog az incidens miatt, mihelyt megtalálja annak a legmegfelelőbb módját. Az ügyben konzultációk folynak Dél-Koreával és más szövetségesekkel. Az Egyesült Államoknak nincsenek diplomáciai kapcsolatai Észak-Koreával.

Védelmi tisztségviselők szerint az incidens az első, közvetlen ellenséges megnyilvánulás Észak-Korea részéről 1969 áprilisa óta, amikor MiG-17-es vadászgépek lelőtték az amerikai haditengerészet EC-121 típusú felderítő gépét a Japán-tenger felett. A gép 31 fős személyzete életét vesztette.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet